Bursa Ulaşım Fiyatları – Ücretleri Ne Kadar

bursa

Şehiriçi toplu ulaşım rehberinden – Bursa’da ulaşım fiyatları ne kadar, Bursa otobüs seferleri durakları, istasyonları ve diğer bilgiler aşağıda yer alıyor.

BURSA ULAŞIM ÜCRETLERİ NE KADAR

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından sağlanan toplu taşımacılık, otobüs, tramvay, metro (Bursaray), deniz otobüsü ve minibüs olmak üzere beş çeşittir. Ulaşım Bursakart ile sağlanmaktadır. İstisnai olarak nakit veya kredi kartı ile de ulaşım sağlanabilmektedir.

Bursa’da otobüs fiyatları – ücretleri ne kadar?
Tam bilet 2 tl ile 3,4 tl arasında; öğrenci bileti 0,85 tl ile 1,85 tl arasında; indirimli bilet 1,85 tl ile 2,85 tl arasında değişmektedir. Ayrıca Gemlik, Mustafakemalpaşa, Yenişehir, Orhangazi, Eşkel otobüsleri fiyatları buradaki tarifeye dahil değildir.

Bursaray (Bursa metrosu) fiyatları – ücretleri ne kadar?
Tam bilet 2,9 tl, öğrenci 1,35 tl, indirimli 2,55 tl olarak Bursakart’tan düşmektedir.

Burtram (Bursa tramvay) fiyatları – ücretleri ne kadar?
Tam bilet 2 tl, öğrenci 0,85 tl, indirimli 1,7 tl olarak Bursakart’tan düşmektedir.

Budo deniz otobüsü fiyatları – ücretleri ne kadar?
Bursa Mudanya – Eminönü Sirkeci ve Bursa Mudanya – Yalova Armutlu deniz otobüsü seferleri ortalam 65 ila 75 tl arasında değişmektedir.

bursa otobüs
bursa otobüs

Bursa Havaalanı servisi fiyatları – ücretleri ne kadar?
Bursa Otogar – Sabiha Gökçen Havalimanı servis fiyatı 80 tl’dir. Engelli indirimi vardır, öğrenci indirimi yoktur.

Bursa’da minibüs fiyatları – ücretleri ne kadar?
Bursa dolmuş ücretleri, güzergaha ve duraklara göre farklılık göstermektedir. Öğrenci indirimi mevcuttur. Nakit kabul edilmekte olup, Minibüslerde Bursakart geçerli değildir.

Bursakart fiyatları ile tek binişlik kart fiyatları farklılık göstermektedir. Ayrıca Bursakart öğrenci bakiye kullanabilirken, tek binişlik kartlarda öğrenci indirimi olmaksızın tek tiptir. Ayrıca Bursakart bakiye sorgulama yapılabilirken, tek binişlik kartlarda bu imkan yoktur. Bununla beraber nakit geçen ulaşım tipleri sınırlıdır. Otobüs, metro ve tramvay başta olmak üzere akıllı kart kullanımı zorunludur. Bursakart bayilerinden dolum ve yeni kart satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu kart otobüs bileti (abonman) yerine geçmektedir. Bursa Otogarı (terminal) içerisinden de bu kartı temin etme imkanınız vardır. Öneri ve şikayet etmek için Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Burulaş şikayet hattını (08508509916) arayabilirsiniz.

*** 2020 bursa otobüs saatleri ücretleri hakkında sormak ya da söylemek istediklerinizi aşağıdan göndeebilirsiniz. Yazdıklarınız, anında yayınlanır.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir