İzmir Ulaşım Fiyatları – Ücretleri Ne Kadar

izmir

Şehiriçi toplu ulaşım rehberinden – İzmir’de ulaşım fiyatları ne kadar, İzmir otobüs seferleri durakları, istasyonları ve diğer bilgiler aşağıda yer alıyor.

İZMİR ULAŞIM ÜCRETLERİ NE KADAR

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından sağlanan toplu taşımacılık, otobüs, tramvay, metro (Metro İzmir), deniz otobüsü ve minibüs olmak üzere beş çeşittir. Ulaşım İzmirim Kart ile sağlanmaktadır. İstisnai olarak nakit veya kredi kartı ile de ulaşım sağlanabilmektedir.

İzmir’de otobüs fiyatları – ücretleri ne kadar?
Tam bilet 3 tl ile 3,5 tl arasında; öğrenci bileti 1,15 tl ile 1,65 tl arasında; indirimli bilet 2,60 tl ile 3 tl arasında değişmektedir. Ayrıca Bayındır, Bergama, Beydağ, Çeşme, Dikili, Efemçukuru, Foça, Karaburun, Kemalpaşa, Kınık, Kiraz, Menderes, Menemen, Ödemiş, Özdere, Seferihisar, Selçuk, Tire, Torbalı ve Urla otobüsleri fiyatları buradaki tarifeye dahil değildir.

Metro İzmir (İzmir metrosu) fiyatları – ücretleri ne kadar?
Tam bilet 3,5 tl, öğrenci 1,65 tl, indirimli 3 tl olarak İzmirimkart’tan düşmektedir.

İzmir tramvay fiyatları – ücretleri ne kadar?
Tam bilet 3,5 tl, öğrenci 1,65 tl, indirimli 3 tl olarak İzmirimkart’tan düşmektedir.

İzdeniz – İzmir vapur fiyatları – ücretleri ne kadar?
Konak, Karşıyaka, Bostanlı, Göztepe, Pasaport, Karantina, Güzelbahçe, Foça, Mordoğan ve Alsancak vapur seferleri ortalam 3 ila 30 tl arasında değişmektedir.

İzmir arabalı vapur fiyatları – ücretleri ne kadar?
Bostanlı – Üçkuyular arabalı vapur seferleri yapılmaktadır.

izmir
izmir

İzmir Adnan Menderes Havaalanı servisi fiyatları – ücretleri ne kadar?
İzmir Havalimanı ile Konak Alsancak – Karşıyaka – Mavişehir – Urla – Çeşme – Alaçatı – Aydın Nazilli ve Kuşadası arasında havalimanı yolcu servisi bulunmaktadır. Ücretler ve fiyat listesi güzergaha göre belirlenmektedir.

İzmir’de minibüs fiyatları – ücretleri ne kadar?
İzmir dolmuş ücretleri, güzergaha ve duraklara göre farklılık göstermektedir. Öğrenci indirimi mevcuttur. Nakit kabul edilmekte olup, Minibüslerde İzmirimkart geçerli değildir.

İzmirim Kart fiyatları ile tek binişlik kart fiyatları farklılık göstermektedir. Ayrıca İzmirimkart öğrenci bakiye kullanabilirken, tek binişlik kartlarda öğrenci indirimi olmaksızın tek tiptir. Ayrıca İzmirimkart bakiye sorgulama yapılabilirken, tek binişlik kartlarda bu imkan yoktur. Bununla beraber nakit geçen ulaşım tipleri sınırlıdır. Otobüs, metro ve tramvay başta olmak üzere akıllı kart kullanımı zorunludur. Bursakart bayilerinden dolum ve yeni kart satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu kart otobüs bileti (abonman) yerine geçmektedir. İzmir Otogarı (İzotaş terminal) içerisinden de bu kartı temin etme imkanınız vardır. Öneri ve şikayet etmek için İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Eshot şikayet hattını (Alo 153) arayabilirsiniz.

*** 2020 izmir otobüs saatleri ücretleri hakkında sormak ya da söylemek istediklerinizi aşağıdan göndeebilirsiniz. Yazdıklarınız, anında yayınlanır.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir