Ankara Teleferik Saatleri ve Ücretleri (Açık mı – Kapalı mı)

ankara teleferik

Türkiye’deki teleferikler rehberinden – Ankara teleferik hattı nerede, yol tarifi ile nasıl gidilir ve Ankara’daki teleferikler hakkında bilgiler aşağıda yer almaktadır.

ANKARA’DA TELEFERİK AÇIK MI? NE ZAMAN AÇILACAK?

Öncelikle bu konuya değinmek gerekiyor. Koronavirüs önlemleri kapsamında, ülkedeki pek çok şey gibi, Ankarada’ki teleferik hattı da kapalı kaldı bir süre. Ancak şu anda açık olmakla beraber alınacak önlemlere göre tekrardan kapatılması sözkonusu olabilmektedir. Bu yüzden teleferiğe gitmeden önce açık mı kapalı mı olduğunu muhakkak teyit ediniz.

ANKARA TELEFERİK SAATLERİ VE FİYATLARI NE KADAR

Keçiören Belediyesi, Yenimahalle Belediyesi olmak üzere ilçe belediyeleri tarafından sunulan teleferik saatleri, her belediye tarafından belirlenmekle birlikte yaz saatleri ile kış saatleri farklılık göstermektedir. Ankara teleferik fiyatları ve ücret tarifesi Ankarakart ile bir biniş olarak ücretlendirilmektedir. Gerek tam kart gerek öğrenci kart gerek indiimli kart ile bir kez basım yaparak teleferiğe giriş yapabilirsiniz. Ankara teleferik ücretleri nakit olarak elden alınmamaktadır ancak jeton alımı ile teleferiğe biniş yapılabilmektedir. Keçiören teleferik yüksekliği 85 metre olup, teleferikler 6 kişilik olarak hizmet vermektedir. 6 kişi dolunca kalkmaktadır.

teleferik
Ankara Teleferik

KEÇİÖREN – YENİMAHALLE TELEFERİK DURAKLARI HANGİLERİDİR?

Keçiören teleferiği durakları: Subayevleri – Tepebaşı arasında hizmet vermekte olup, kalkış durağı Atatürk Bahçesi varış durağı Güçsüzler Yurdu’dur. Aynı şekilde diğer yönden de kalkış ve varış yapılmaktadır.
Yenimahalle teleferiği durakları: Yenimahalle – Şentepe arasında hizmet vermekte olup, Yunus Emre ve TRT Seyir Terası istasyonlarından geçmektedir. Ankara teleferik ücretsiz mi? Bedava mı? Hayır, değildir. Ücretlidir. Bir dönem ücretsiz hizmet vermiş olsa da şu anda ücret tarifesi üzerinden para alınmaktadır. Ankara teleferik kazası bakımından çok yaşanan bir şey olmasa da, seyahat halinde sert hareketler yapmamaya, ayağa kalkmamaya, yanınızda çok fazla eşya taşımamaya dikkat ediniz. Teleferikte sigara içmek ve alkol almak yasaktır.

ANKARA TELEFERİK NEREDE? NASIL GİDİLİR? YOL TARİFLERİ

Ankara’da teleferik nerede var? Yenimahalle, Keçiören ve Şentepe semtlerinde bulunmaktadır. Yenimahalle – Şentepe teleferiğe nasıl gidilir? M1 Kızılay – Batıkent metro hattına bindikten sonra, Yenimahalle istasyonunda ininiz. Bu istasyon, teleferiğe yürüme mesafesindedir.
Keçiören teleferiğe nasıl gidilir? Bunun için Subayevleri’nden geçen ego otobüsleri veya dolmuşlara binebilirsiniz. Kavacık Atatürk Bahçesi durağında inerek, Keçiören teleferiğine ulaşabilirsiniz.

keçiören teleferik

TELEFERİK KAÇA KADAR AÇIK? KAÇTA AÇILIYOR? KAÇTA KAPANIYOR?

Yaz ve kış saatleri farklılık göstermekle birlikte, açılış saati sabah 7 suları kapanış saati akşam 8 sularıdır. Yaz aylarında daha geç saatlerde kapanmaktadır.

*** yenimahalle – keçiören teleferik ücreti hakkında sormak ya da söylemek istediklerinizi aşağıdan göndeebilirsiniz. Yazdıklarınız, anında yayınlanır.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir