Rumeli Kavağı Gezi Rehberi (Nerede – Nasıl Gidilir)

rumeli kavağı

İstanbul Avrupa Yakası – Sarıyer gezi rehberinden – Rumeli Kavağı gezilecek yerler, Rumeli Kavağı’nda nere gezilir, ne yenir – ne içilir aşağıda bununla ilgili açıklamalar yer almaktadır.

RUMELİ KAVAĞI’NA NASIL GİDİLİR

Rumeli Kavağı nerededir? Bu semt, İstanbul’un eski köylerinden biridir. Ancak şimdilerde bir turistik merkez. Avrupa Yakası’nda, Sarıyer ilçesi sınırlarında bulunmaktadır. Buraya gelmenin en kolay yolu Üsküdar – Anadolu Kavağı vapurlarıdır. Ancak Eminönü – Rumeli Kavağı vapur seferleri, Üsküdar – Rumeli Kavağı vapur seferleri, Kabataş – Rumeli Kavağı vapur seferleri, Anadolu Kavağı – Rumeli Kavağı Beşiktaş – Rumeli Kavağı vapur seferleri ve saatleri oldukça kısıtlıdır. Yine alternatif olarak Sarıyer vapur seferleri ile Sarıyer’e geldikten sonra oradan İETT otobüsleri ile Anadolu Kavağı’na gitmektir. Üsküdar – Beykoz vapur saatleri daha fazladır. Bununla beraber Sarıyer – Anadolu Kavağı vapur seferleri de mevcuttur. Sarıyer’den sonra 55A Rumeli Kavağı – Hacıosman Metro otobüslerini kullanabilirsiniz. 25A saatleri haftaiçi akşam 10’a kadar otobüs seferleri mevcuttur. Kendi aracınız ile gelmek oldukça zor olabilir zira Beşiktaş – Emirgan sahil yolu ile Kabataş – Tophane sahil yolu arasındaki trafiği her İstanbullu az çok bilir. Ortada rezalet bir trafik vardır. Özellikle haftasonları gününüzün yarısını trafikte harcarsınız. Rumeli Kavağı’na giden otobüsler de sayıca az olduğu için gene en mantıklı yol, vapur saatlerine uydurarak, vapurla karşıya geçmektir.

rumeli kavağı
rumeli kavağı

RUMELİ KAVAĞI GEZİLECEK YERLER

Burası Yavuz Sultan Selim Köprüsü yani halk adındaki deyişiyle üçüncü köprünün açılmasıyla ilgili üzerine çekmiş olsa da eskiden veridir zyaret edilen semtlerden biriydi. Rumeli Kavağı’nda restoranlarda yemek yiyebilir, Rumeli Kavağı kahvaltı mekanlarında, eşiniz dostunuz ile kahvaltı yapabilirsiniz. Ha ama şunu söylemekte yarar var, restoran ve kafe kalitesi çok yüksek değil, müşteriye değer veren az ve fiyatları oldukça yüksek. Özellikle balık restoranları fiyatları ve kahvaltı ücret tarifesi ilgi çekici düzeyde yüksek.

*** rumeli kavağı plajları hakkında sormak ya da söylemek istediklerinizi aşağıdan göndeebilirsiniz. Yazdıklarınız, anında yayınlanır.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir