Avrasya Tüneli Giriş Çıkış Ücretleri Ne Kadar

avrasya tüneli

İstanbul’un Anadolu Yakası’nın Avrupa Yakası’na Marmara Denizi altından bağlayan Avrasya Tüneli geçiş ücreti ne kadar aşağıda bununla ilgili bilgiler yer alıyor.

AVRASYA TÜNELİ GEÇİŞ FİYATI NE KADAR?

Önceleri geçiş ücretleri TL’nin sürekli değer kaybetmesi nedeniyle dolara endekslenen ancak daha sonra gelen tepkiler nedeniyle tekrar Türk Lirası üzerinden belirlenen Avrasya Tüneli ücret tarifesi şu şekildedir:
Otomobil geçiş ücreti: 2021 fiyatı belli olmamıştır.
Dolmuş – minibüs geçiş ücreti: 2021 fiyatı belli olmamıştır.

Avrasya tüneli ücret ödemesi için kullanılacak yollar şu şekildedir:
– Ödemeleri hâlihazırda kullandığınız OGS veya HGS hesabınız üzerinden yapabilir, herhangi bir OGS veya HGS hesabınız yoksa ilgili tedarikçilerden yeni bir OGS veya HGS hesabı edinebilirsiniz.
– OGS veya HGS bakiyenizin olmaması veya yetersiz olması durumunda ihlalli geçiş yapılmış olur. İhlalli geçiş ücretini OGS veya HGS hesabınıza bakiye yükleyerek, Avrasya Tüneli web sitesi tarafından sağlanan “Ödeme” hizmetini kullanarak veya 0850 222 80 20 numarasını arayarak ödeyebilirsiniz.
– İhlalli geçiş sonrası 15 gün içerisinde geçiş ücretinin ödenmesi durumunda ihlal cezası uygulanmıyor. 15 günden sonra yapılacak ödemelerde ise geçiş ücretine ek olarak geçiş ücretinin 10 katı ihlal cezasının ödenmesi gerekiyor.

Avrasya tüneli nakit ödeme ile geçiş veya kredi kartı ile ödeme mümkün değildir.
Tünel ücretsiz olacak mı? İndirim yapılacak mı? Avrasya Tünelinden bedava geçiş sadece ilk gün için geçerliydi. Bundan sonra tamamen ücretli. İndirim sözkonusu değil ancak bu sene zam yapılmayacak. Ve 2021 yılı için dolara endekslenmeyecek geçiş ücretleri.

Avrasya tünelinden hangi araçlar geçebilir? Geçebilecek araçlar yukarıda belirtilmiştir. Sadece otomobil ve minibüs. Geçemeyecek araçlar; bisiklet, motorsiklet, çekici, kamyon, otobüs, 5 tondan ağır tüm araçlar.
Pikap – Kamyonet Avrasya Tüneli’nden geçebilir mi? Geçebilir. Kamyonet geçiş ücreti, otomobile göre daha pahalıdır.
Bisiklet, Motor, Motorsiklet Avrasya Tüneli’nden geçebilir mi? Geçemez.
Avrasya Tüneli geçiş ücreti iki yönlü mü? Gidiş dönüş mü? Hayır, tek yönlüdür.
Avrasya Tüneli ücretli mi ücretsiz mi? Bedava değil, ücretlidir.
Avrasya Tüneli HGS mi? OGS ve HGS ile tünelden geçiş yapılabilir.
Nereden başlayıp nereden çıkıyor? Zeytinburnu – Kazlıçeşme, Kocamustafapaşa, Yenikapı ve Kumkapı’dan ve Anadolu yakasında Kadıköy – Acıbadem, Uzunçayır ve Göztepe arasındadır.
Avrasya Tüneli Geçiş sorgulama nasıl yapılır? Geçiş sayısı, adeti müşteri hizmetleri hattı üzerinden yapılabilmektedir.
Kaçak geçiş ve cezalar nereye ödenir? Anlaşmalı bankalar aracılığı ile veya internet bankacılığı aracılığı ile ödenebilmektedir. Kaçak geçiş ücretleri ve cezalar aynı şekilde ödeme yöntemine tabiidir.

*** avrasya tünelinden geçiş kaç para hakkında sormak ya da söylemek istediklerinizi aşağıdan gönderebilirsiniz. Yazdıklarınız, anında yayınlanır.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir