Metrobüs – Metro ve Marmaray Çalışıyor mu?

metro

İstanbul’un en önemli sorunlarından birinin başında toplu ulaşım geliyor. Halihazırda korona yokken dahi, toplu ulaşımda sıkıntı mevcut iken, korona pandemisi ile beraber zor durumlar ortaya çıkıyor. İşte bunlardan birisi de koronavirüs nedeniyle tramvay, metrobüs, marmaray ve metro çalışıyor mu? Hangi durumlarda çalışıyor aşağıda bununla ilgili açıklamalar yer alıyor.

TRAMVAY, METRO, MARMARAY VE METROBÜS ÇALIŞIYOR MU?

Koronavirüs dışında mesai saatleri (çalışma saatleri) içerisinde bu seferlerde genel olarak bir sıkıntı yaşanmamaktadır. Ancak salgın şartları ortaya çıktığında, bu seferler yetmeyebilmektedir. 2020 yılı içerisinde meydana gelen salgında, İstanbul’un altyapısının yetersiz olması nedeniyle, metro ve marmaray istasyonlarında sıkıntılar yaşanmış, insanlar zor durumda kalmış, seferler sona ermiştir. İşin bir diğer zor yanı seferlerin ne zaman açılacağı korona nedeniyle tahmin edileemiş, vatandaşlar İBB’yi arayarak yarın açık mı, bugün açılacak mı vb. gibi sorular sormasına rağmen yanıt alamamışlardır.

METROBÜS, METRO, MARMARAY VE TRAMVAY SEFERLERİ YAPILIYOR MU?

Dolayısıyla İstanbul’da metro açık mı – marmaray kapalı mı – tramvay açık mı – metrobüs kapalı mı vb. gibi sorular sormadan önce Valilik açıklamalarını takip etmeniz gerekiyor. Eğer yoğun korona salgını artışı söz konusu ise, ulaşım seçeneklerinize metro, metrobüs, tramvay veya marmarayı dahil etmemeniz gerekir. Zira hem İstanbul’un altyapısı ile 90’li yılların başından beri hiç ilgilenilmemiş olması hem de İstanbul Valiliği’nin vatandaşları bilgilendirmemesinden dolayı, gittiğinizde sorun yaşayabilirsiniz. Zira Ayasofya Camii açılış törenlerinde korona virüsü nedeniyle tramvay seferleri Valilik tarafından durdurulmuş olmasına rağmen bu konuda herhangi bir açıklama yapmamış, Ayasofya Camii açılışına gitmek isteyen vatandaşlar, bayan tramvay sürücüsünü dövmüş, tacizde bulunmuşlardır.

*** metrobüs hattı seferleri açık mı hakkında sormak ya da söylemek istediklerinizi aşağıdan gönderebilirsiniz. Yazdıklarınız, anında yayınlanır.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir