Aylık Ankarakart (EGO) Kaç Basım – Kaç Biniş

Birkaç yıl öncesinde kadar toplu ulaşımda en büyük sıkıntıların yaşandığı başkent Ankara’da aylık ego kart veya aylık abonman ankarakart nedir? nereden alınır? kaç kullanımlıktır? nerelerde kullanılır? fiyatı ne kadar aşağıda bununla ilgili açıklamalar yer alıyor.

AYLIK ANKARAKART KAÇ BASIM

Öğrenci EGO aylık kart nedir? Öğrenci abonman kart ne işe yarar? Aylık ankarakart ne demek? Bunu açıklayarak başlayalım. Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı olarak hizmet veren EGO’nun sunduğu ulaşım kartlarından olan Aylık Ankarakart biniş hakkı 200’dür. Öğrenciler için geçerlidir. Abonman kart ile aylık kart aynı şeydir. Ankara Kart kullanıma geçmeden önce, İstanbul’da kağıt küçük biletler kullanılıyordu. Sonrasında manyetik kart olan Ankara Kart’a geçiş yapıldı ancak ulaşım kartının adı ego kartı olarak kalmaya devam etti. Dolayısıyla ego kartı denen şey Ankara Kart’ın ta kendisidir. Aylık kart, aylık abonman kart, aylık bilet hepsi aynı şey yani yukarıda gördüğünüz kart demektir. Aylık kart ile kaç kere binilir? Aylık Ankarakartın 200 kez kullanma hakkı vardır.

Aylık abonman kart ücreti ne kadar?

Kart için ilk başta 7 tl ödenmektedir. Yanınızda vesikalık fotoğraf ile Ankarakart başvuru merkezleri olan istanbulkart başvuru merkezine gitmeniz halinde kartınız birkaç dakika içerisinde çıkarılıp size teslim edilir. Sonrasında her ay, aylık abonman yaparak, 200 kez binilebilmektedir. Aylık abonman kart fiyatı – ücreti her yıl değişmektedir.

Ankarakart

ÖĞRENCİ AYLIK ANKARAKART KAÇ BASIMLIK?

İndirimli kart statüsünde olan öğrenci aylık akbili nasıl yapılır? Bunun için öncelikle üniversite, lise, ilköğretim okulu veya kuran kursu öğrencisi olmanız gereklidir. Bu kartı almak da yukarıdaki abonman kart ile birebir aynıdır. Ancak yanınızda öğrenci belgesi götürmeniz gereklidir. Öğrenci belgesi güncel tarihli olmalıdır. Öğrenci kartın özelliği 200 basış hakkınız olması hem de diğerine göre daha ucuz ulaşım sağlamak imkanı olmasıdır. Bir diğeri ise manyetik alana okutulduğunda öğrenci kartı sesi farklı çıkmaktadır. Bu da olası suistimalleri engellemek içindir.

ÖĞRENCİ ABONMAN KART SÜRESİ NE KADAR

Abonman yapıldığı tarihten itibaren 30 gün geçerlidir. 30 gün sonunda kullanılmayan biniş hakları silinir. Eğer aylık abonman yapmazsanız, normal öğrenci indirimli Ankarakart gibi kullanmaya devam edebilirsiniz. Yani bu kartlar ile aylık yapabileceğiniz gibi tl bakiye yükleyerek kullanmaya da devam edebilirsiniz.

Ücretsiz ulaşım kartları hakkında bilgi almak için buraya tıklayınız

*** Ankara öğrenci aylık abonman nasıl yapılır hakkında sormak ya da söylemek istediklerinizi aşağıdan göndeebilirsiniz. Yazdıklarınız, anında yayınlanır.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir