Bulgaristan Sofya Gece Hayatı – Gece Kulüpleri

sofya gece hayatı

Sofya, her açıdan beklediğinizden daha fazlası bir yer. Gece yaşamı için de bu doğru bir tespit. Sofya gece hayatı ile ilgili bilgiler aşağıda yer alıyor.

SOFYA GECE KULÜPLERİ

Bulgaristan’a gidenlerin gece hayatı deyince üç şehirde aradığını bulması ihtimali var. Filibe (Plovdiv), Varna ve Sofya. Bulgaristan gece hayatı başkenti de olan Sofya aynı zamanda Bulgaristan gece kulüpleri başkenti. Peki Sofya’da hangi gece kulüplerine gidilir?

Sofya’da önceleri Sofya Teknik Üniversitesi gibi büyük bir üniversiteyi ayrıca irili ufaklı birçok üniversiteyi içinde bulunduran Studentski Grad semti gece hayatının merkeziymiş. Sofya’ya turist sayısının çoğalması ve Avrupa Birliği ile birlikte gece hayatı da kent merkezine taşınmış. Bunlar içerisinde striptiz club ve öğrenci barları önde gelenler. Gece hayatı Vitoşa Caddesi çevresinde döner. Kentin en önemli caddesi.

Stroeja Bar: (Recommended) Türkçe adıyla İnşaat. Burası oldukça kalabalık ve canlı bir mekan. Ağırlıklı olarak üniversite öğrencisi profil. Yer yer gözünüze Türkler de çarpıyor. Uğranılası bir mekan, tavsiye edilir.

Fetish Strip Club: (Warning) Tam bir turist avcısı. Mekana giderken Taksim metrosu gibi üç kat aşağı inince otomatikmen eğlence duygusu yerini tedirginliğe bırakıyor. Sofya’da gece kulüplerinde bira fiyatları 3 leva ile 7-8 leva arasında değişir. Burada en küçük bira fiyatı 25 leva. Turist tarifesi yani. Vitoşa Caddesi civarında bu mekana dikkat edin. Zaten girdiğinizde sizden başka kimsenin olmadığını farkedeceksiniz. Dediğimiz gibi, turist avcısı.

Kamasutra Strip Club: (Recommended) Bu tarz bir eğlence arıyorsanız, burası en uygunu. Mekan düzgün, içki fiyatları gayet normal.

Bunun dışında hayat Vitoşa çevresinde dönüyor. Yüksek ses müzik çıkan her yere girip, çıkabilirsiniz. Sofya, toplu ulaşım açısından İstanbul’dan farksız. Bu yüzden gece taksi ile dönmek zorundasınız. Taksilerin üzerinde fiyatları yazar. Bunlardan bazıları km başına 1 leva alırken bazıları 7 leva alır. Hiçbir farkları yok. Sadece turist avı. 1 levalık taksi 2015 model bir araç olabilirken, 7 levalık taksi Sovyet döneminden kalma kırık-dökük bir Lada dahi olabiliyor. Dediğimiz gibi sadece tarifeler farklı.

Bunun dışında Varna gece hayatı daha çok yaz aylarına denk geliyor. Zira Varna bir tatil kenti. Bunun dışında Plovdiv gece hayatı da görülmeye değer. Ama her şeyin başı elbette Sofya.

Sofya’gezi rehberi için tıklayınız

*** 2021 bulgaristan gece hayatı fiyatları hakkında sormak ya da söylemek istediklerinizi aşağıdan gönderebilirsiniz. Yazdıklarınız, anında yayınlanır.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir