İstanbul Lale Festivali Ne Zaman – Nerede

lale

İstanbul’un en popüler sosyal etkinliklerinden olan hatta ünü İstanbul dışına da taşmış olan Hollanda Lale Festivali’ndan sonra Avrupa’da en çok ilgi gören ikinci festival olan İstanbul Lale Festivali ne zaman başlıyor?

LALE FESTİVALİ NEREDE

İstanbul’da lale festivali zamanı ”lale zamanı” sloganıyla başlıyor. Festival Başlama zamanı ilkbaharın gelişi ile duyuruluyor. Geçtiğimiz yıl, nisan sonu mayıs başı aralığında yapılmıştı. 2016 lale festivali tarihi ne zaman diye düşünürseniz, muhtemelen o da bu zaman dilimi arasına girecektir.

Lale Festivali etkinlikleri nelerdir? Yerli Müzik Grupları Performansları, Ebru Sanatçıları Performansları, Ressamların Performansları, Kaligrafi Sanatçıları Performansları, Cam Üfleme Sanatı Performansı,  Kadın Koordinasyon Merkezi Lale Temalı Ürünler Sergisi, Geleneksel Türk Sanatlarında Lale Sergisi, Lale Heykelleri Sergisi, Kronolojik Fotoğraf Sergisi, Canlı Lale Satışı
Lale Festivali ne zaman bitiyor ne zaman başlıyor? İlkbaharın gelişi ile başlamaktadır. Ortalama üç hafta sürmektedir. Sarıyer – Emirgan, Kadıköy – Göztepe, Fatih – Sultanahmet’teki parkların yanısıra Taksim, Maltepe ve Şişli’de de çeşitli etkinliklerle kutlanmaktadır.

Bunun dışında Kocaeli Lale Festivali de İstanbul Anadolu Yakası’na yakın lale festivallerinden birisidir. Özellikle Marmaray’ın Gebze uzatmasından sonra denemeye değer bir konumda. Ancak koronavirüs salgını nedeniyle bu yıl ve önümüzdeki yıllarda lale festivali olacak mı olmayacak mı henüz bir netlik sözkonusu değil.

*** Emirgan korusu lale festivali hakkında sormak ya da söylemek istediklerinizi aşağıdan gönderebilirsiniz. Yazdıklarınız, anında yayınlanır.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir