Kalpazankaya Plajı Nerede – Nasıl Gidilir (Burgazada)

burgazada

İstanbul denize girilecek yerler rehberinden – Adalar – Burgazada’da denize girilecek plajlar içerisinde Kalpazankaya plajı nerede ve nasıl gidilir aşağıda bununla ilgili açıklamalar yer almaktadır.

KALPAZANKAYA PLAJINA NASIL GİDİLİR?

Her ne kadar Koronavirüs tedbirleri kapsamında hem ulaşımda hem de gezi anlamında sıkıntılar içerisinde olsak da eğer yasaksız bir gün tekrar karşımıza çıkarsa, denize girmek için İstanbul’daki en iyi yerlerden biriydi birkaç sene öncesine kadar. Şimdilerde ise ciddi anlamda bir insan yoğunluğundan bahsetmek gerekecek. Zira artık burası da bakir noktalardan biri değil özellikle haftasonları insanların hıncahınç dolu olduğu bir plaj. Burgazada Kalpazankaya Plajı temiz mi değil mi sorusunun yanıtı, denize girilebilir derecede temizdir. Burgazada’da olduğu için Burgazada Sahili Plajı olarak da bilinir. Sahil temiz ve girilebilir durumdadır. Burgazada Plajı’na gitmek için tek seçeneğiniz Ada vapurlarıdır. Kabataş, Eminönü, Kadıköy ve Üsküdar’dan kalkan ada vapurları ile Büyükada ve Heybeliada’yı geçtikten sonra üçüncü ada olan Burgazada’da inerek plaja ulaşabilirsiniz. Burgazada Kadınlar Plajı yine bu bölge için tariftir. Kalpazankaya Plajı’na ulaşım sağlamak haftasonu daha zor olmaktadır. Zira vapurlar tıklım tıklım dolmaktadır. Kalpazankaya Plajı giriş ücreti yoktur. Ücretli alanlar olduğu gibi halk plajı kısmı ücretsizdir. Suriyeli mültecilerin oldukça ilgi gösterdiği plajlardandır. Bu yüzden haftaiçi ve haftasonu oldukça kalabalıktır.

BURGAZADA’YA NASIL GİDİLİR ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ

*** Kalpazankaya plajı haritası hakkında sormak ya da söylemek istediklerinizi aşağıdan gönderebilirsiniz. Yazdıklarınız, anında yayınlanır.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir