Malatya Bisiklet Festivali – Bisiklet Turu

bisiklet

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Battalgazi Belediyesi, Malatya Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği tarafından ortaklaşa düzenlenen Türkiye Bisiklet Federasyonu ve Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen 4. Uluslararası Bisiklet Festivali ne zaman başlıyor!

Bisiklet kullanım oranı yüksekliği açısından değerlendirildiğinde bisiklet kenti Malatya’da, kentin bisiklet sevgisine uygun seviyede bir uluslararası organizasyon olan Uluslararası Malatya Bisiklet Festivali ara verilmiş durumda. Geçtiğimiz yıllarda 200′den fazla bisikletçinin katıldığı organizasyona, Nemrut Dağı turu da dahil. Malatya Pütürge’den daha kolay ulaşılabilecen Nemrut Dağı Milli Parkı bisiklet turu için hem engebeli hem heyecanlı hem de alternatifsiz bir deneyim. Festival bu yıl yapılacak mı bilinmiyor zira pandemi şartları ile ülkenin ekonomik koşulları birlkte değerlendirildiğinde pek de olası gözükmüyor. Ama umarız bu harika organizasyon bir gün yeniden başlar.

MALATYA BİSİKLET TURU GÜZERGAHLARI
Başlangıç noktası: Malatya Hilton Oteli – Aslantepe – Kervansaray – Kubbe Geçidi – Tepehan – Karapınar – Nemrut Dağı – Bitiş Noktası ve ardından Malatya Pınarbaşı kamp alanına dönüş.

Festivalde turlar boyunca, festival sponsoru Doubletree by Malatya Hilton Otel tarafından ücretsiz ikramlar yapıldu.

Festival destekçileri: Malatya Büyükşehir Belediyesi, Malatya Valiliği, Battalgazi Belediyesi, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Bisiklet Federasyonu, Malatya Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği, Hilton Hotel, Shimano, FA Studios, Muko Bisikletevi ve Alaca İnşaat.

Festivali düzenleyen dernek aynı zamanda Malatya’nın üzümleri ile meşhur ilçesi Arapgir bisiklet turu da düzenlemekte.

Tek Yorum

  1. tafel kopen demiş ki:

    Bu listede emegi gecen herkese cok tesekkurler, benim gibi turkiye geneli bisiklet turu planlayan arkadaslar icin neredeyse her ilde en az bir grubun olması cok sevindirici.

    4 Haziran 2021
    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir